تیر ۲۲, ۱۴۰۳

بررسی توسعه زیرساخت های سلامت استان البرز

بررسی توسعه زیرساخت های سلامت استان البرز


کد خبر: ۲۵۱۵۲۶

تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ – ۲۱:۰۴

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر بهرام عین اللهی در این نشست که در ستاد دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد، با بیان اینکه خوشبختانه تغییرات مثبت زیادی در خدمات و توسعه زیرساخت های سلامت البرز در طول دو سال گذشته ایجاد شده است، گفت: کاستی هایی نیز در حوزه سلامت این استان وجود دارد، اما سرعت پیشرفت ها مناسب بوده است. 

 

وی با تاکید بر لزوم راه اندازی پارک علم و فناوری در البرز با توجه به استعدادهای بالای صنعتی در این استان، یادآور شد: هیچ تفاوتی بین دانشگاه ها برای رشد و پیشرفت وجود ندارد. باید زمینه رشد آنها را فراهم کنیم و اعتقادی به تیپ بندی دانشگاه ها نداریم؛ چرا که  هر دانشگاهی می تواند با کار جهادی در زمینه های مختلف، پیشرفت کند و به جایگاه ممتاز دست یابد. 

 

وزیر بهداشت کارکرد دانشگاه را حل مشکلات منطقه ای و پاسخگویی به نیازهای جامعه دانست و ضمن تأکید بر لزوم اولویت بندی برنامه ها در جهت تأمین نیازها، تاکید کرد: باید در زمینه جذب هیات علمی متخصص، متعهد و متدین، اجرای بهینه برنامه سلامت خانواده، تکمیل پروژه های نیمه تمام و تقویت حوزه فرهنگ به ویژه تدوین پیوست فرهنگی برای اقدامات، تمرکز ویژه ای داشته باشیم. 

 

گفتنی است در این نشست گزارش های مشروح از بازدیدها و نشست های معاونین آموزشی، درمان، بهداشت، تحقیقات و فناوری، توسعه مدیریت و منابع، فرهنگی و دانشجویی و سازمان غذا و دارو ارائه و در خصوص چالش های موجود، تصمیم گیری شد.منبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.