تیر ۳۱, ۱۴۰۳

تصویری عجیب از لانه کردن بچه جغد در درخت کریسمس

پرنده عجیبی که سر از درخت کریسمس درآورد!/ عکس


کد خبر: ۲۵۲۰۰۱

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ – ۱۶:۳۱

به گزارش بهداشت نیوز، این روزها بچه جغدی که در درخت کریسمس جا خوش کرده بود، توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. بنابر گفته صاحبان این خانه، از درخت صدای خش خش می آمده است و زمانی که بچه جغد را در درخت دیدند از این کشف تعجب کردند.

این بچه جغد گونه ای از جغد بوده است که در حیات وحش رها شده بود.

میشل وایت، صاحب خانه گفت که ساعت‌ها برای تزئین درخت، که خانواده هر سال با هم انتخاب می‌کنند، وقت صرف کرده است و هیچ سرنخی از حضور بچه جغد در آنجا نبود.

مادلین، دختر صاحب خانه، ویدئویی را از این جغد در شبکه اجتماعی TikTok به اشتراک گذاشت. بسیاری از مردم داستان های مشابهی در مورد یافتن سنجاب ها، موش ها و حتی خفاش ها در درخت کریسمس خود تعریف کردند.

جُغد نام پرنده‌ای شکاری است از راسته جغدسانان، که دارای قدرت شنوایی و بینایی بسیار بالایی است. جغدها در همه قاره‌ها به استثناء جنوبگان مشاهده شده‌اند. جغد پرنده‌ای سودمند است زیرا خوراکش انواع موش است و در شکاف‌های تنه درختان و آشیانه‌های متروک زاغان لانه می‌گذارد.

جغدها معمولاً شب‌کوشا و پگاه‌رو هستند یعنی هنگام پگاه و شفق از لانه بیرون آمده و شکار می‌کنند. کوچک‌ترین جغد، جغد جنی است که طول آن فقط ۱۳٫۵ سانتیمتر یعنی به بزرگی یک گنجشک است.

تخم جغد همیشه به فاصله چند روز می‌شکند و نوزاد به دنیا می‌آید. نقش و رنگ پرهای جغدها حالت استتاری دارند تا به هنگام استراحت روزانه‌شان از مزاحمت‌ها بکاهند. جغدی به نام اشوزوشت در اسطوره‌های ایرانی نقش زیادی در یاری نیروی خوبی دارد.

منبع: bbcمنبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.