تیر ۲۹, ۱۴۰۳

توصیه‌های طلایی برای نجات افراد دچار سرمازدگی

توصیه‌های طلایی برای نجات افراد دچار سرمازدگی


کد خبر: ۲۵۲۸۲۵

تاریخ انتشار: شنبه ۰۹ دی ۱۴۰۲ – ۱۰:۱۰

به گزارش بهداشت نیوز،  نواب شمس پور مدیر کل آموزش های همگانی معاونت آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: توصیه هلال احمر در هنگام مواجهه با فردی که ‌دچار سرمازدگی شده است در صورت تشخیص و نیاز با اورژانس تماس بگیرید.

وی در ادامه افزود: فرد را از نظر برقراری راه هوایی- تنفس- گردش خون بررسی کنید. چنانچه فرد هوشیاری کامل دارد و مشکلی در بلع مایعات ندارد، با احتیاط کامل به او نوشیدنی گرم (بجز نوشیدنی‌های کافئین دار و الکل دار) بدهید و گرم کردن فرد سرمازده را تا رسیدن نیروهای کمکی ادامه دهید.

مدیرکل آموزش های همگانی معاونت آموزش و پژوهش و فناوری هلال احمر افزود: چنانچه فرد بیمار غیر هوشیار و بدون تنفس است، بلافاصله احیای قلبی ریوی را آغاز کنید. از قراردادن فرد بیمار در معرض سرما جلوگیری کنید و لباس های خشک را جایگزین لباس های مرطوب و خیس وی کنید.

شمسی پور خاطر نشان کرد: می‌توانید از پوشش‌هایی همچون “کلاه- دستکش- جوراب”، استفاده کنید. سپس فرد را درون یک پتوی خشک بپیچید و در صورتی که وسایل گرمایشی در اختیار دارید، ضمن حفاظت از شخص و مراقبت از او می‌توانید این وسایل را به شخص نزدیک کنید.

وی متذکر شد: مراقب باشید که وسایل گرمایشی بیش از حد به شخص نزدیک نباشد، چون ممکن است به دلیل بی احتیاطی باعث سوختگی فرد شود. (استفاده مستقیم از سیستم های گرمایشی روی پوست، جهت جلوگیری از سوختگی فرد بیمار، توصیه نمی‌شود).منبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.