تیر ۲۶, ۱۴۰۳

بازگشت ماسک به مکان‌های ورزشی

بازگشت ماسک به مکان‌های ورزشی


کد خبر: ۲۵۴۶۷۵

تاریخ انتشار: شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ – ۰۹:۲۱

به گزارش بهداشت نیوز، محسن فرهادی گفت: با توجه به سردی هوا لازم است ورزشکاران و یا کسانی که به باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های بدنسازی، استخرها و مراکز تفریحی، آبی و حتی استادیوم برای تماشای فوتبال یا والیبال یا ورزش‌های تیمی دیگر می‌روند در فضاهای بسته مراقب بیماری‌های تنفسی باشند.

وی افزود: اگر خودشان مبتلا به بیماری هستند یا افراد ریسکی هستند، یعنی سن‌شان بالا است یا بیماری زمینه‌ای دارند، کماکان توصیه می‌شود در فضاهای عمومی خصوصاً جاهایی که تراکم جمعیت وجود دارد، از ماسک استفاده کنند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: رعایت بهداشت فردی در هنگام غذا خوردن یا استفاده از سرویس‌های بهداشتی الزامی است. شستن دست‌ها و اگر به هر حال آب در دسترس نبود یا امکان شستشو نبود، استفاده از ضد عفونی کننده‌های دست که در زمان کرونا هم خیلی مرسوم شده بود کماکان مورد استفاده قرار گیرد.

فرهادی یادآور شد: اجسامی که پر استفاده هستند، مثل دستگیره‌های درب و شیرهای آبی که در سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود، لازم است حتماً قبل از استفاده شستشو شوند یا از متولیان درخواست کنیم که آنها را خوب نظافت کنند و گندزدایی به موقع را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: از زمان شیوع کرونا، همکاری‌های خوبی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی، ورزشی داشته‌ایم و با فدراسیون‌های مختلف جلسات‌مان ادامه دارد و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: همکاری‌های خیلی خوبی با افسران پزشک که به نوعی مورد تائید AFC (فدراسیون فوتبال آسیا) هستند، داریم و نکات مرتبط با بهداشت محیط را به بازیکنان تیم ملی فوتبال که در قطر حضور دارند و تماشاگران اعلام می‌کنند.

فرهادی تاکید کرد: باز هم توصیه می‌کنم در این فصل سال امکان سرایت بیماری‌های تنفسی وجود دارد و ورزشکاران و تماشاگران حتماً باید در مراکز و مکان‌های ورزشی توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.منبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.