تیر ۲۸, ۱۴۰۳

برای اینکه هنگام استفاده از ایرپاد گوش درد نگیرید این کار را کنید

برای اینکه هنگام استفاده از ایرپاد گوش درد نگیرید این کار را کنید


کد خبر: ۲۵۷۶۶۰

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ – ۱۷:۴۶

به گزارش بهداشت نیوز اگر به طور مرتب با ایرپادها موسیقی گوش می دهید تا صدای اطراف محل کار یا سفر خود را از بین ببرید، احتمالاً به شنیدن صدای خیلی بلند عادت کرده اید. با گذشت زمان، هر نوع هدفونی می تواند به طور دائمی به شنوایی شما آسیب برساند. به خاطر بسپارید که حس شنوایی شما ارزشمند است و شنوایی از دست رفته قابل بازیابی نیست. هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام هدفون برای شما مناسب است، با دقت و احترام با گوش های خود رفتار کنید.

چرا بعد از استفاده از ایرپاد گوش درد می‌گیرم؟

ایرپادها و برندهای دیگر هدفون‌های بی‌سیم شکل ساده و دایره‌ای دارند که گاهی اوقات توسط سیلیکون احاطه می‌شود. هدفون ها با یکدیگر کمی متفاوت هستند، اما تقریباً همه آنها همان طراحی اولیه را حفظ می کنند.

شکل دایره ای احتمالاً برای درصد معینی از جمعیت عالی عمل می کند، اما شکل گوش هر کس کمی متفاوت است. در نتیجه، ایرپادها اغلب به گوش شما آسیب می‌رسانند زیرا:

نحوه قرارگیری آنها ممکن است متفاوت باشد.

ساختار آنها مناسب فرم گوش شما نیست.

مدت زمان استفاده از انها می تواند متفاوت باشد.

شما ایرپادها را خیلی عمیق داخل گوش خود قرار می دهید

هدفون های بی‌سیم برای متصل شدن ایمن بین ورودی کانال گوش و سطح ایرپاد طراحی شده اند. هدف از قرار دادن ایرپاد و نوک آن در داخل کانال گوش نیست.

استفاده از ایرپادها به این روش، لرزش های هدفون را به پرده گوش بسیار نزدیک می کند که می تواند باعث گوش درد، سردرد و حتی عفونت گوش شود.

هنگامی که ایرپاد را وارد گوش می‌کنید، لاله گوش خود را کمی به سمت پایین بکشید و به آرامی سر ایرپاد را وارد گوش خود کنید، قبل از اینکه سمت بلند را به سمت پایین بچرخانید تا در کنار لاله گوش قرار بگیرد.

ایرپاد باید اتصال ملایمی بین گوش و مجرای گوش شما ایجاد کند. هدفون قرار دادن ایرپاد در عمق گوش نیست، بنابراین ایرپاد را در کانال گوش خود قرار ندهید.

ایرپادها ممکن است مناسب گوش شما نباشند

استفاده از ایرپاد با اندازه نامناسب برای گوش، ممکن است به گوش درد منجر شود. اگر ایرپاد شما به راحتی در گوش شما نمی نشیند، بهتر است ایرپاد خود را تغییر دهید.

ایرپادهای استاندارد فقط با اندازه ی یک گوش متوسط عرضه می‌شوند، اما ایرپاد ها با سری های کوچک و بزرگ را می‌توان به‌طور جداگانه به‌صورت آنلاین خریداری کرد.

سعی کنید اندازه های مختلف ایرپادها را آزمایش کنید تا زمانی که بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید. محصولات بی سیم اپل همچنین با ابزاری به نام Ear Tip Fit Test ارائه می شوند که برای کمک به شما در یافتن اندازه مناسب طراحی شده است.

همچنین می‌توانید بالشتک اضافی برای ایرپادها خود خریداری کنید تا آنها را راحت‌تر داخل گوش خود تغییر دهید. پوشش‌های سیلیکونی یا فومی برای ایرپاد ممکن است تجربه استفاده بهتری را ارائه دهند.

مدت زیادی از ایرپاد استفاده می‌کنید

استفاده از ایرپادها برای بیش از ۹۰ دقیقه در یک زمان ممکن است منجر به بروز درد شود. غضروف گوش شما برای نگه داشتن چیزی که ساعت ها قرار است داخل آن بماند، مناسب و سازمان یافته نیست. همچنین استفاده طولانی مدت از ایرپاد می تواند باعث شود که گوش شما درد بگیرد.

به یاد داشته باشید که پس از هر ۹۰ دقیقه استفاده از ایرپادها به گوش خود استراحت دهید. ایرپادها را بردارید، گوش‌های خود را به آرامی ماساژ دهید و قبل از قرار دادن مجدد، حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه به گوش خود استراحت دهید. اگر همچنان احساس درد دارید، برای مدت طولانی تری به گوش های خود استراحت دهید.

جایگزین مناسب برای ایرپاد

اگر با ایرپادها ارتباط برقرار نمی کنید و برای شما مناسب نیستند، ممکن است لازم باشد از ایرپادها به نوع دیگری از هدفون سوئیچ کنید. انواع دیگرهدفون ممکن است برای شکل گوش و حساسیت شما به صدا مناسب تر باشد:

هدفون پددار

هدفون‌های پددار که به سیم یا هدبند وصل شده‌اند، ممکن است به نسبت ایرپاد ها راحت نباشند اما تجربه شنیداری این نوع هدفون به خوبی ایرپادها است و اگر ایرپادها به طور مرتب هنگام استفاده از آنها درد ایجاد کند، می توانند برای شما گزینه راحت تری را ارائه دهند.

هدفون حذف نویز

ممکن است کمی طول بکشد تا به هدفون های حذف کننده نویز عادت کنید، زیرا احساس فشار در داخل گوش شما ایجاد می کند. با این حال این نوع هدفون می تواند صدا را کنترل کند و در صورت استفاده طولانی مدت کمتر احساس درد ایجاد می کند.

آیا ایرپاد می‌تواند به شنوایی شما آسیب برساند؟

ایرپادها و سایر هدفون‌ها فقط زمانی ایمن هستند که با دسی‌بل توصیه شده یا کمتر از آن به موسیقی گوش دهید.

اگر به طور مرتب با ایرپادها موسیقی گوش می دهید تا صدای اطراف محل کار یا سفر خود را از بین ببرید، احتمالاً به شنیدن صدای خیلی بلند عادت کرده اید. با گذشت زمان، هر نوع هدفونی می تواند به طور دائمی به شنوایی شما آسیب برساند.

از دست دادن شنوایی می تواند در نتیجه استفاده بیش از حد هدفون یا ایرپاد رخ دهد؛‌ فراموش نکنید که اگر کم شنوایی ایجاد شود، اصلا قابل درمان نیست. تخمین زده می شود ۱۷ درصد از نوجوانان در ایالات متحده به نوعی از کاهش شنوایی ناشی از سر و صدا مبتلا هستند.

با گذشت زمان، استفاده مکرر از هدفون می‌تواند حساسیت کاربران را نسبت به میزان صدای بلند و مدت زمانی که آنها گوش می‌دهند را از بین ببرد و احتمال بروز عوارض را حتی بیشتر افزایش دهد.

بهترین روش برای استفاده از ایرپاد

اطمینان حاصل کنید که می توانید صدای کسی را بشنوید که یک به اندازه یک بازو با شما فاصله دارد. مثلاً اگر در هواپیما نشسته‌اید و نمی‌توانید صدای طرف مقابلتان را بشنوید، احتمالاً صدای هدفون‌ خیلی زیاد است.

هدفون خود را در ۸۰ درصد سطح کل دسی بل یا کمتر نگه دارید.

بیش از ۹۰ دقیقه در یک زمان از هدفون و ایرپاد استفاده نکنید.

از یک برنامه ردیاب سلامتی نصب شده در دستگاه خود برای بررسی مدت زمان استفاده روزانه از هدفون و میزان متوسط صدا استفاده کنید.

ایرپاد، اگر به درستی استفاده شود، قرار نیست به گوش شما آسیب برساند.

اگر به دلیل استفاده از ایرپاد مکرراً دچار سردرد یا گوش درد می‌شوید، باید به سراغ جایگزین دیگری بروید، حتی اگر برایتان دردسرساز باشد که هدفون‌های بی‌سیم گران قیمت خود را در خانه بگذارید.

به خاطر بسپارید که حس شنوایی شما ارزشمند است و شنوایی از دست رفته قابل بازیابی نیست. هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام هدفون برای شما مناسب است، با دقت و احترام با گوش های خود رفتار کنید.

منبع: سلامت نیوزمنبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.