تیر ۲۶, ۱۴۰۳

علائم آلرژی های فصلی چیست؟

علائم آلرژی های فصلی چیست؟


کد خبر: ۲۶۰۸۰۷

تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۱۴:۳۶

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر محمود محمودی با بیان اینکه بیمارهای آلرژی فصلی انواع متفاوتی دارد افزود: یکی از مهم ترین این بیماریها آلرژی به گرده های گیاهان و گرده های علف های هرز است، چون بعد از بیدار شدن مجدد طبیعت ، این گیاهان دوباره گرده افشانی می کنند و در افرادی که زمینه ژنتیکی نسبت به این بیماری را دارند، می تواند موجب بروز مشکلاتی شود.

متخصص ایمنی شناسی تاکید کرد: اقدام اولیه برای بیماران مبتلا به آلرژی فصلی ، علاوه بر بررسی های آزمایشگاهی، گرفتن یک شرح حال دقیق و انجام تست های پوستی آلرژی است که در واقع با این روش می توانیم، مشخص کنیم افراد مبتلا به آلرژی  فصلی هستند یا نه؟ و یا آنکه به چه گرده هایی حساسیت دارند و در چه زمان ها و مکان هایی بهتر است، که از این گرده ها اجتناب کنند.

عضو هیات علمی گروه آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: عده ای از بیماران مبتلا به آلرژی با اجتناب و درمان دارویی بهبود پیدا می کنند و عده ای هم مجبور می شود که ناگزیر ، مکان زندگی خود را تغییر دهند و راه حل دیگر برای این افراد حساسیت زدایی یا ایمونوتراپی است، که بین مردم به واکسن های آلرژی معروف است. این واکسن ها باتوجه به شرایط فرد، ممکن است اوایل هفته ای یک بار، سپس دو هفته و سه هفته یک بار تزریق شود و طول زمان تزریق آن، هم بستگی به جواب دهی بیمار دارد که به طور مداوم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از نکات مهم برای افردی که دچار آلرژی هستند این است، که باید توجه خاص به آلرژی خود داشته، چون در صورتی که آلرژی درمان نشود، می تواند مشکلات مهم تردستگاه تنفسی مثل آسم های آلرژیک یا در هنگام بروز انواع سرماخوردگی و بیماری های تنفسی فوقانی، برای این افراد مشکلات عدیده ای را ایجاد کند.

عضو هیات علمی گروه آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عموم مردم توصیه کرد از آنجا که توجه به بیماری ها می تواند، مهارکردن آن را ساده تر کند و وقتی از بیماری زمان زیادی بگذرد، اثرات آن بر بدن می تواند فرد را با مشکلات بیشتری مواجه کند، لذا توجه سریع تر افراد به سلامت خود بسیار مهم بوده و بهترین کسی که می تواند توجه و تغییر را احساس کند خود فرد است.منبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.