تیر ۲۲, ۱۴۰۳

پهپاد ترسناک آمریکایی که در دقیقه ۶۰۰۰ گلوله شلیک می‌کند+ تصاویر

این پهپاد ترسناک در دقیقه ۶۰۰۰ گلوله شلیک می‌کند


کد خبر: ۲۶۰۸۶۸

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ – ۱۱:۵۸

به گزارش بهداشت نیوز، به‌تازگی این شرکت، آزمایش شلیک با گلوله جنگی سامانه هواگرد بدون سرنشین موهاوی (Mojave unmanned aircraft system) را در بیابان یوما با موفقیت انجام داد. در این تست، قابلیت‌های برخاست و فرود کوتاه پهپاد و کارایی آن در درگیری با اهداف، به نمایش گذاشته شد.

آشنایی با پهپاد موهاوی مجهز به سامانه دپ-۶

این هواگرد پیشرفته که حدود ۴ سال است در ناوگان نظامی آمریکا خدمت می‌کند، در ابتدا قرار بود قابلیت برخاست کوتاه و فرود عمودی (STOVL) داشته باشد تا در فواصل بسیار کوتاه از روی زمین برخاسته و فرود آمده و همچنین همانند یک هلیکوپتر امکان فرود عمودی داشته باشد.

هدف شرکت سازنده این بود که این پهپاد آینده‌نگر به باند فرودگاه نیاز نداشته باشد؛ اما مشخص شد که پیکربندی‌های سنگین نظامی برای برخاست کوتاه و فرود عمودی بسیار دشوار خواهد بود. از این رو، طراحی برخاست و فرود کوتاه (STOL) برای پهپاد موهاوی انتخاب شد.

این پهپاد بر پایه فناوری پهپادهای MQ-9E ریپر و MQ-10 گری ایگل ساخته شده و برای عملیات در زمین‌های مختلف و حتی ناو هواپیمابر طراحی شده است. این نشان‌دهنده پیشرفت چشم‌گیر در فناوری هوایی بدون سرنشین است که بر انعطاف‌پذیری در نقش‌های رزمی و پشتیبانی تاکید دارد.

این پهپاد ترسناک در دقیقه ۶۰۰۰ گلوله شلیک می‌کند

در جدیدترین آزمایش صورت گرفته، پهپاد موهاوی به دو سامانه غلاف سلاح دپ-۶ (DAP-6) ساخت شرکت دیلون ارو مجهز شده بود. هر کدام از آنها حاوی یک سلاح گاتلینگ ۷.۶۲ میلی‌متری M134 بود. پهپاد در این آزمایش با موفقیت، اهداف ثابت را نابود کرد.

هر سامانه دپ-۶ می‌تواند تا ۳۰۰۰ گلوله را در خشاب خود ذخیره کند و طی یک دقیقه آنها را شلیک کند تا در مجموع، حجم آتش به ۶۰۰۰ هزار گلوله در دقیقه برسد. پهپاد موهاوی طی دو پرواز خود در آزمایش اخیر، تقریبا ۱۰ هزار گلوله شلیک کرده است.

این پهپاد ترسناک در دقیقه ۶۰۰۰ گلوله شلیک می‌کند

به‌گفته دیوید آر الکساندر، رئیس جنرال اتمیکس اروناتیکال سیستمز، موفقیت پهپاد موهاوی در این آزمایش بر تطبیق‌پذیری آن و این که می‌تواند چه کارهایی انجام دهد، تاکید می‌کند. موهاوی این توانایی را دارد که به‌عنوان یک حسگر، تیرانداز، و موشک‌انداز عمل کند؛ در شرایطی که محیط‌های تهدید و آسیب‌پذیری‌ها را کاهش داده و از جان انسان‌ها محافظت می‌کند. قابلیت STOL Mojave آن را قادر می‌سازد به مناطقی که قبلاً برای عملیات UAS نامناسب تلقی می‌شد دسترسی پیدا کند.

قابلیت فرود و برخاستن بر روی ناوهای هواپیمابر

در نوامبر ۲۰۲۳، هواپیمای نمایشگر از ناو هواپیمابر HMS Prince of Wales نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا فرود آمد و برخاست. در واقع، موهاوی اولین هواگرد در کلاس خود است که از روی یک ناو هواپیمابر برخاسته و دوباره روی آن فرود آمده است. این پهپاد می‌تواند ماموریت‌های دریایی و پشتیبانی دریایی از نیروهای عملیات مشترک، متعارف و ویژه را انجام دهد.

این پهپاد ترسناک در دقیقه ۶۰۰۰ گلوله شلیک می‌کند

پهپاد موهاوی با ۹ متر درازا، طول بال ۱۷ متر و وزن بیش از ۱.۵ تن به بزرگ‌ترین هواگرد بدون سرنشین تبدیل شد که از یک ناو هواپیمابر بریتانیایی به هوا برخاسته است. جنرال اتمیکس تاکید دارد که موهاوی دارای استقامت پرواز قابل توجهی است؛ اگرچه این به میزان سوخت و محموله آن بستگی دارد.

این پهپاد می‌تواند محموله‌ای تا ۱۶۳۳ کیلوگرم را حمل کند که معادل ۱۶ موشک ای جی ام-۱۱۴ هل فایر است. افزون بر این، موهاوی می‌تواند به مجموعه‌ای از حسگرهای پیشرفته از جمله EO/IR، SAR/GMTI، SIGINT و غلاف‌های لوجستیک روی هر بال برای پشتیبانی از ماموریت‌های زمینی یا دریایی مجهز شود.

منبع: گجت نیوزمنبع

About The Author

تمام حقوق نزد سلامت جان محفوظ است | Newsphere by AF themes.